Image description

Watchet and District Mens Skittle League

Image description

Alan Clark Cup Knock Out Matches 2018/19 Season

THIRD ROUND GROUP MATCHES

NOVEMBER 12th   2018

  Group A   Group B  
  Badgers   W S Specials   Jack   Wyndham Oddballs  
                 
  Railway Steamers   Has Beens   Bicknoller A   Outsiders  
                 
                 
  Dungbeetles Bye            
                 
  Group C   Group D  
  Wyndham Pinheads   Castaways   Dark Horses   Combwich Otters  
                 
  Footy Fockers   Q C Guys   Muskateers   Allsorts  
                 
                 
  Group E   Group F  
  W Horse Stallions   Rebels   Rams**   H'Ford Harriers  
                 
  Williton Club   Bicknoller Stags   Ball Boys   Haddon Hillbillies  
                 
                 
  Group G   Group H  
  Dizzy's Boys   Bell All Stars   Three Ferrets   Murphy's Boys  
                 
  The Legion Piles**   Bottoms Up   Bell Bees**   Wranglers  
                 
                 

SECOND ROUND GROUP MATCHES

OCTOBER 22st   2018

Group A   Group B  
Dungbeetles 585 Has Beens 585 Outsiders 501 Wyndham Oddballs 463
Paul Gunter 112 Mark Clausen 118 Richard Butt 94 Darren Towells, Jim Gulliford  90
Badgers 496 Railway Steamers 476 Bicknoller A 504 Jack 620
Vince Vaughn 90 Jim Frewin 87 Dave Bryant 93 Steve Bosley 122
               
W S Specials Bye            
               
Group C   Group D  
Wyndham Pinheads 527 Footy Fockers 512 Muskateers 619 Dark Horses 587
Andrew Sully 95 Gavin Badger 97 Simon Manley 120 Roger Harris 107
Castaways** 562 Q C Guys 626 Allsorts 705 Combwich Otters 669
Steve Duck 105 Michael Stout 126 Alan Shopland 131 Rod Young 120
               
Group E   Group F  
Rebels 602 Bicknoller Stags 548 H'Ford Harriers 604 Ball Boys 593
Mark Whitemore 115 Chris Rutt 106 Roger Howe 109 Julian Burgess 105
Williton Club 552 W Horse Stallions 501 Haddon Hillbillies 630 Rams 551
Roger Willis 98 Malcolm Bennett 95 Merv Carey 116 Paul Davis 106
               
Group G   Group H  
Bell All Stars 584 Bottoms Up 534 Three Ferrets 576 Wranglers 491
Adam Taplin 101 Nathan Glynn 96 Tyrone Ash 115 Rob Lovell 96
Dizzy's Boys 500 The Legion Piles 516 Murphy's Boys 537 Bell Bees 506
John Jones 92 Peter Bowden 95 Andy Norris 104 Ben Robinson 97

FIRST ROUND GROUP MATCHES

OCTOBER 1st   2018

  Group A   Group B  
  Has Beens 512  Badgers 485  Bicknoller A 571  Wyndham Oddballs 509 
  Dave Bellett    94  Garry Keogh    95  Terry Daley 106  Alan Chatterall    97 
  W S Specials 434  Dungbeetles 546  Outsiders 482  Jack 518 
  Jack Perkins    95  Paul Gunter  105  Richard Butt    95  Andy Pyne    99 
  Railway Steamers   BYE          
                 
                 
  Group C   Group D  
  Wyndham Pinheads 586  Q C Guys 593  Dark Horses 591  Allsorts 614 
  Mick Grogan  103  Ian Parbery  114  Shane Coxhead  114  Peter Horton  110 
  Castaways** 595  Footy Fockers 551  Combwich Otters 581  Muskateers 615 
  Shaun Sowden  121  Gavin Badger  113  Lee Jones  111  Paul Chilcott  119 
                 
  Group E   Group F  
  Williton Club 567  Rebels 547  Haddon Hillbillies   H'Ford Harriers  
  Steve King  101  Robert Chiplin  118         
  W Horse Stallions 596  Bicknoller Stags 633  Ball Boys 565  Rams 553 
  Mick Hood  111  Graham Bolt  122         
                 
  Group G   Group H  
  Bell All Stars 587  The Legion Piles 510  Three Ferrets 522  Bell Bees 495 
  Adam Taplin  110  Kevin Grant  100  Simon Norman  100  Dan Godfrey   96 
  Bottoms Up 585  Dizzy's Boys 580  Murphy's Boys 550  Wranglers 578 
  Roger Wheeler  113  Robin Williams  116  Aron Tregidgo  101  Alan Bulpin  114